Primaria Comunei Bălilești / CIF: 4122124
Strada Principală, Nr. 169, Com. Bălilești, Jud. Arges
Tel / Fax: (004) 024 856 2080
Email: registratura@primariabalilesti.ro
  

Deschiderea anului școlar 2018-2019 la Bălilești

  /   Rubrica:

StiriDeschiderea noului an școlar a fost și este prilej de mare bucurie, în rândul dascălilor, al elevilor și al părinților. Astăzi, am împărtășit și noi, reprezentanții autorităților locale, această bucurie, prin participarea la festivitățile de deschidere a anului școlar 2018-2019 la școlile din comuna noastră. Astfel, debutul manifesărilor a avut loc la Școala Primară Băjești, urmând Școala Gimnazială Bălilești, Școala Gimnazială și Școala Primară Golești-Priboaia. Toți elevii au fost primiți cu brațele deschise de colectivul de cadre didactice și de conducerea școlii, beneficiind în toate unitățile de dotări la strandarde de calitate europeană. Urăm și pe această cale tuturor elevilor succes în noul an școlar, cadrelor didactice putere de muncă, iar părinților răbdare și implicare deplină, pentru obținerea unor rezultate deosebite! Cu stimă! Primar, Victor-Cătălin Turturică